Instalacja fotowoltaiczna służy do produkcji energii elektrycznej. W tym celu wykorzystuje ogólnodostępną, darmową i niewyczerpalną energię promieniowania słonecznego. Moduły fotowoltaiczne wytwarzają z niej prąd stały. Jest on zmieniany w prąd przemienny, który można wykorzystywać do zasilania urządzeń elektrycznych w domu przez tzw. falownik.
To tyle jeśli chodzi o podstawy. Każdy, kto choć trochę zainteresował się tematem, wie jak działa i z czego się składa instalacja fotowoltaiczna. Prawie każdy inwestor zadaje sobie też pytanie: czy fotowoltaika sprawdzi się w moim przypadku? Czy inwestycja w moduły fotowoltaiczne przyniesie oczekiwane korzyści? Odpowiedź zależy od naszych oczekiwań. Najważniejsze to oczywiście obniżenie rachunków za energię elektryczną. Inni inwestorzy liczą dodatkowo na ekspresowy zwrot kosztów poniesionych na zakup i montaż instalacji, dla jeszcze innych dużą korzyścią będzie większa pewność zasilania w przypadku częstych lub długich przerw w dostawie energii elektrycznej z sieci.
Dla kogo instalacja fotowoltaiczna?
Instalacja fotowoltaiczna to dobre rozwiązanie praktycznie dla wszystkich, którzy korzystają z energii elektrycznej – zarówno dla osób prywatnych - właścicieli gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców, w tym rolników. Oczywiście im większe będzie zapotrzebowanie na energię elektryczną, tym montaż instalacji fotowoltaicznej przyniesie większe korzyści. Biorąc jednak pod uwagę, że każdego roku zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrasta i uwzględniając istniejące formy wsparcia dla inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE), jakim jest również energia promieniowania słonecznego, instalacja fotowoltaiczna będzie korzystna dla każdego, kto się na nią zdecyduje. Nasza domowa elektrownia może pracować niezależnie lub przekazywać wyprodukowane nadwyżki energii do sieci. W przypadku inwestorów indywidualnych za najbardziej opłacalne rozwiązanie uznaje się drugą opcję, m.in. z uwagi na koszty zakupu dobrych jakościowo akumulatorów, niezbędnych do niezależnej pracy instalacji.
Podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci przynosi kilka istotnych korzyści. Pierwsze co warto zaznaczyć to, że nic nas nie kosztuje. Po drugie, sieć energetyczna, do której się podłączymy staje się naszym akumulatorem energii, jej przechowalnią. Najbardziej opłacalne rozwiązanie to takie, gdy wytwarzany przez moduły fotowoltaiczne prąd solarny wykorzystywany jest przez domowe urządzania w momencie, gdy jest produkowany. Ponieważ instalacja fotowoltaiczna wytwarza prąd solarny za dnia, jego wykorzystywanie na bieżąco nie zawsze jest w pełni jest możliwe, chociażby z uwagi na to, że większą część dnia z reguły spędzamy w pracy. Wówczas nadwyżki wytworzonej energii trafiają do sieci, skąd możemy je odebrać za darmo np. wieczorem, gdy panele fotowoltaiczne już nie pracują, a my nadal intensywnie korzystamy z energii elektrycznej w domu. I choć nie możemy odebrać 100% przechowywanej w sieci energii (odzyskamy 80% gdy nasza instalacja ma moc do 10 kW lub 70% gdy instalacja ma moc 10-40 kW) to i tak rozwiązanie to jest opłacalne. Podłączenie naszej mikroinstalacji do sieci pozwala nam intensywnie korzystać z darmowego prądu solarnego również zimą, gdy zyski z instalacji fotowoltaicznej są najniższe. Możemy wówczas zużywać niewykorzystane dotąd nadwyżki energii, które zostały oddane do sieci jeszcze w okresie letnim.
Fotowoltaika - maksimum zysków
Instalacja fotowoltaiczna przyniesie nam największe korzyści, gdy poszczególne instalacje w domu będą ze sobą aktywnie współpracować. Maksymalne wykorzystania darmowej energii solarnej zapewni np. współpraca instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła i rekuperatorem. Na czym ona polega?
Gdy instalacja fotowoltaiczna dostarcza więcej prądu niż zużywają w danym momencie domowe urządzenia elektryczne automatycznie uruchamia się pompa ciepła. Będzie ona wykorzystywać prąd solarny do ogrzewania lub chłodzenia domu - w zależności od pory roku. Pompa ciepła może też magazynować energię pozyskaną z fotowoltaiki pod postacią postaci ciepłej wody w zbiorniku. Dzięki współpracy pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi zyskamy najwyższy komfort cieplny przy jednocześnie najniższych rachunkach za energię, ponieważ w 100% będzie ona pochodziła z OZE. Fotowoltaika pozwoli nam oszczędzać również na kosztach wentylacji z rekuperacją, która zimą w praktyce wymaga dogrzewania powietrza grzałkami elektrycznymi po procesie rekuperacji. Zamiast nich powietrze nawiewane do pomieszczeń może ogrzewać pompa ciepła zasilaną energią ze słońca. Takie rozwiązanie pozwoli do minimum obniżyć roczne koszty utrzymania domu, a koszty energii elektrycznej zredukować niemal do zera.
Instalacja fotowoltaiczna „pod klucz”
Promocyjna oferta kompletnych instalacji fotowoltaicznych wraz z montażem! Zestawy fotowoltaiczne zawierają wszystkie komponenty, niezbędne do wykonania instalacji fotowoltaicznej.
Korzyści:
- Brak ukrytych kosztów – gwarancja ceny zestawu wraz z montażem
- 10 lat gwarancji na panele fotowoltaiczne*
- Oszczędzasz do 16 500 zł z każdego kW zainstalowanej instalacji PV
Promocyjne ceny brutto pakietów fotowoltaicznych wraz z montażem zawierają:
- Profesjonalne doradztwo
- Montaż instalacji fotowoltaicznej
- Opiekę serwisową
- Panele fotowoltaiczne wraz z niezbędnym wyposażeniem dodatkowym
Szczegółowe informacje na stronie:
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, przygotujemy dla Państwa optymalne rozwiązanie grzewcze (kotły gazowe, pompy ciepła, kotły na pellet, ogrzewanie podłogowe, grzejniki) i zadbamy aby wszytko działało w optymalny sposób i z maksymalną wydajnością.
Jeżeli Państwo planujecie lub już jesteście w realizacji inwestycji w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych w okolicach takich miast jak: Głogów, Lubin, Polkowice, Nowa Sól, Wschowa, Rawicz, Ścinawa, Przemków, Nowe Miasteczko, Bytom Odrzański, Szprotawa, Żagań, Żary, Bolesławiec, Chocianów, Góra, Wolsztyn, Sulechów, Zielona Góra (czyli województwo Dolnośląskie, część Wielkopolskiego oraz Lubuskiego) zapraszamy do skorzystania z naszej kompleksowej oferty.
Kontakt telefoniczny (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00):
797237472
Kontakt mailowy: grzewczesystemy@gmail.com