Nasza firma specjalizuje się także w instalacjach wodnokanalizacyjnych. Instalację wodociągową i kanalizacyjną powinno wykonywać się po zakończeniu stanu surowego budynku.
Kanalizacja
Ważnym elementem wykonania poprawnie kanalizacji jest dobór odpowiednich rur. W wewnętrznych instalacjach kanalizacyjnych, używane są obecnie rury z tworzywa – PVC, czasami z polipropylenu. Należy pamiętać o przygotowaniu odpowiednio dużych rozkuć w ścianach i stropach.
Rury PVC występują w różnych średnicach w zależności od ich przeznaczenia:
- 110 mm – do pionów i odprowadzania ścieków z sedesów,
- 75 mm – jako piony ale takich, które nie odprowadzają ścieków z sedesów,
- 50 mm – do różnego rodzaju odgałęzień: umywalek, wanien, brodzików, zlewozmywaków itp.,
- 40 mm – do krótkich podłączeń np. do pojedynczych umywalek.
Instalacja wodna - wodociągowa
Podstawowym elementem każdego domu/mieszkania jest woda płynąca z kranu - zimna i ciepła. Instalacje wodne dzielimy na: instalację wodociągową wewnętrzną (która jest prowadzona wewnątrz budynków) oraz instalację wodociągową zewnętrzną (prowadzoną na zewnątrz od budynku do przyłącza wodociągowego - np. na potrzeby gospodarcze, do ogródka).
Należy pamiętać aby tak przygotować instalację oraz użyć takich materiałów aby te spełniały odpowiednie wymagania jakościowe (określone w przepisach), jakim powinna podlegać woda przeznaczona do spożycia przez ludzi. Próbki wody są pobierane przez Państwową Inspekcję Sanitarną a następnie poddawane analizom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. Nr 61, poz. 417 z późn. zm.).
Podział instalacji wodnej
Część wodociągowa wewnętrzna - montowana w środku budynku przez instalatora, według wytycznych projektowych z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb inwestora. Część wodociągowa zewnętrzna - do przyłącza wodociągowego. Wodociąg to jedna z podstawowych instalacji sanitarnych w każdym budynku.
Instalacja wodna
Wymagania projektowe instalacji wodociągowej określa Polska Norma PN-92/B-01706 oraz przepisy prawa budowlanego. Instalacje sanitarne w domu jednorodzinnym mają za zadanie rozprowadzanie mediów (woda, gaz, powietrze oraz odprowadzenie ścieków i zanieczyszczeń).
Instalacja wodna składa się z wielu elementów które są ze sobą połączone - rury (przewody) transportujące wodę i rozprowadzają ją w obrębie budynku. Rury te łączy się w układ za pomocą różnego rodzaju złączek i kształtek - kolana 90° i 45°, łuki o różnych promieniach, kształtki redukcyjne - mufy, nyple, łuki, kolana, trójniki, trójniki i czwórniki.
Innymi elementami układu instalacji wodnej są produkty służące do monitorowania i sterowania przepływem wody, wszelkiego rodzaju zawory i kurki, armatura zabezpieczająca - filtry, elementy pomiarowe - wodomierze. Dla zabezpieczenia rur stosuje się izolacje osłonowe typu peszel lub otuliny izolacyjne i uszczelniające.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, stworzymy dla Państwa od podstaw instalację wodną i kanalizacyjna, przygotujemy projekt kotłowni i wdrożymy go w Państwa budynku, podłączymy do przygotowanej instalacji wodnej, przygotujemy dla Państwa optymalne rozwiązanie grzewcze (kotły gazowe, pompy ciepła, kotły na pellet, ogrzewanie podłogowe, grzejniki) i zadbamy aby wszytko działało w optymalny sposób i z maksymalną wydajnością.
Jeżeli Państwo planujecie lub już jesteście w realizacji inwestycji w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych w okolicach takich miast jak: Głogów, Lubin, Polkowice, Nowa Sól, Wschowa, Rawicz, Ścinawa, Przemków, Nowe Miasteczko, Bytom Odrzański, Szprotawa, Żagań, Żary, Bolesławiec, Chocianów, Góra, Wolsztyn, Sulechów, Zielona Góra (czyli województwo Dolnośląskie, część Wielkopolskiego oraz Lubuskiego) zapraszamy do skorzystania z naszej kompleksowej oferty.
Kontakt telefoniczny (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00):
797237472
Kontakt mailowy: grzewczesystemy@gmail.com