Rozdzielacz FBH z przepływomierzami i odpowietrznikami automatycznymi - 7 obwodów
search
  • Rozdzielacz FBH z przepływomierzami i odpowietrznikami automatycznymi - 7 obwodów

Rozdzielacz FBH z przepływomierzami i odpowietrznikami automatycznymi - 7 obwodów

857,00 zł
Brutto

Rozdzielacze obiegów grzewczych firmy Viessmann, wykonane ze stali szlachetnej, przeznaczone są do stosowania w wodnych instalacjach CO według EN 12828 oraz w płaszczyznowych systemach chłodzenia według EN 1264.realizacji funkcji pracy ogrzewania podłogowego w rożnych trybach - także podczas tzw. "suszenia jastrychu".

 

Regulamin

 

Polityka prywatności

  Płatności i dostawa

14 dni roboczych od dnia wpływu na konto.

 

Zwroty i reklamacje

Rozdzielacz ze stali szlachetnej FBH z przepływomierzami na zasilaniu

+ automatyczne odpowietrzniki

7 obwodów, długość 442 mm


 Stal szlachetna FBH

- Temperatury robocze -10°C do +70°C (DIN EN 1264-4) klasa zastosowań 4 wg ISO 10508
- Maks. ciśnienie robocze: 4 bar
- Maks. ciśnienie próbne: 6 bar (DIN EN 1264-4)
- Materiał: stal szlachetna 1.4301 (DIN EN 10088)

Rozdzielacz składający się z belki zasilającej i powrotnej o profilu okrągłym z kwadratowymi wytłoczeniami 35×1,5 mm (DN32 wg EN ISO 6708) z wygrawerowaną datą produkcji, ze stali szlachetnej X5CrNi 18-10 (materiał nr: 1.4301) wg EN 10088, z półśrubunkiem z mosiądzu niklowanego G1" z płaskim uszczelnieniem na wejściu; Rozstaw króćców 50 mm.

Zasilanie:

– w belce rozdzielacza zintegrowane przepływomierze typ Regolux standard 0-5 l/min. z czerwonymi pokrętłami, od góry i nyplami przyłączeniowymi (mosiądz niklowany) z gwintem zewnętrznym G ¾" wewnątrz eurokonus wg DIN EN 16313 – od dołu
– 1 automatyczny odpowietrznik ⅜" ocynkowany
– 1 redukcja G½"(gwint zewnętrzny) × G⅜" (gwint wewnętrzny) z uszczelką
– 1 kurek spustowo-napełniający ½", z mosiądzu, niklowany
– 1 zaślepka ¾", z mosiądzu, niklowana

Powrót:

– w belce rozdzielacza zintegrowane zawory z wkładkami termostatycznymi gwint M 30×1,5 (stal szlachetna) z niebieskimi pokrętłami ochronnymi – od góry i nyplami przyłączeniowymi (mosiądz niklowany) z gwintem zewnętrznym G ¾" wewnątrz eurokonus wg DIN EN 16313 – od dołu
– 1 automatyczny odpowietrznik ⅜" ocynkowany
– 1 redukcja G½"(gwint zewnętrzny) × G⅜" (gwint wewnętrzny) z uszczelką
– 1 kurek spustowo-napełniający ½";materiał- mosiądz niklowany
– 1 zaślepka ¾", z mosiądzu, niklowana

W opakowaniu jednostkowym dodatkowo:

– 2 podwójne uchwyty ścienne 200×52×32, ze stali ocynkowanej z wkładkami tłumiącymi hałas (DIN 4109)
– 4 śruby oraz 4 kołki w foliowym woreczku.


Rozdzielacze obiegów grzewczych firmy Viessmann, wykonane ze stali szlachetnej, przeznaczone są do stosowania w wodnych instalacjach CO według EN 12828 oraz w płaszczyznowych systemach chłodzenia według EN 1264. Stosuje się je do rozdziału wody na przyłączone obiegi grzewcze wzgl. chłodzące, oraz do odcinania i regulacji przepływów w poszczególnych obiegach.

Stosowanym czynnikiem roboczym może być nieagresywna woda grzewcza według VDI 2035 wzgl. ÖNORM H 5195 lub mieszanina wody z glikolem z zawartością do 50% glikolu. Rozdzielacze obiegów grzewczych typu FBH można użytkować do czynników roboczych o temperaturze od -10°C do +70°C i ciśnieniu roboczym do 4 bar natomiast typu HK do czynników roboczych o temperaturze od -10°C do +90°C i ciśnieniu roboczym do 6 bar.

Rozdzielacz obiegów grzewczych składa się ze starannie wzajemnie dobranych elementów. Dostarczany jest w stanie gotowym do zainstalowania i sprawdzonym na szczelność i działanie. Rozdzielacz można przyłączać wg wyboru z prawej lub lewej strony. Jego położenie montażowe jest dowolne, tzn. można go montować poziomo, pionowo lub ukośnie. Uwaga! pozycje montażu może ograniczać siłownik (należy sprawdzić, czy siłownik może pracować np.: w pozycji odwróconej).

Pół-śrubunek z płaskim uszczelnieniem umożliwia łatwe i szybkie zamontowanie odcinających zaworów kulowych lub bezpośrednie podłączenie rur zasilających. Rury pętli grzewczych montowane są do nypli przyłączeniowych G ¾" przy użyciu złączek zaciskowych typu Eurokonus.

Regulację przepływu w przyłączonych obiegach grzewczych przeprowadza się za pomocą mierników przepływu w belce zasilania. Podstawą regulacji jest projekt systemu, wykonany przez fachowego projektanta. Ilość przepływającej wody można odczytać na wskaźniku w litrach na minutę. Ustawienie można zabezpieczyć przed przypadkowym przestawieniem. Wkłady zaworów termostatycznych w belce powrotu posiadają gwint przyłączeniowy M 30×1,5 i można je otwierać i zamykać ręcznie przy pomocy ochronnych nakrętek.

Do realizacji indywidualnej regulacji temperatury pomieszczeń użytkownik może zastąpić ochronne nakrętki siłownikami elektrotermicznymi. Napełnienie i płukanie obiegów grzewczych należy wykonać przez kurek napełniający w belce zasilającej, wyposażonej w miernik przepływu, natomiast opróżnianie przez kurek spustowy w belce powrotnej. W zależności od typu rozdzielacza do odpowietrzania instalacji zostały zamontowane odpowietrzniki w wersji z uruchomieniem ręcznym lub automatycznym.

7532684
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.